piłka nożna

Strategia zakładów po 75 minutach

Świadomość, że wiele bramek jest strzelanych w ostatnich 15-20 minutach oznacza, że możemy zaprojektować strategię opartą na tych danych podczas obstawiania meczu piłkarskiego.

W tym przypadku możemy zdecydować się na różne rynki, które zazwyczaj oferują dobre kursy i które mogą pomóc nam w uzyskaniu lepszych wyników w naszych prognozach.

Zobaczmy, na jakie rynki powinniśmy postawić w tej części meczu:

 • Wynik i oba wyniki: Jeśli w tym czasie padną bramki, to zazwyczaj zwycięzcą jest obie drużyny, nawet jeśli w połowie meczu jest bezbramkowy remis.
 • Oba wyniki i +2,5 gola: Te gole w ostatnich minutach zazwyczaj powodują, że wiele spotkań kończy się wynikiem +2,5 gola, rejestrując wyniki takie jak 2-1, 3-1, 3-2…
 • Obie drużyny strzelą gola w 2. połowie: Ten rynek zazwyczaj oferuje dość wysokie kursy i wymaga tylko, aby w drugiej połowie padły bramki, w tym w ostatnim odcinku, gdzie zazwyczaj są alternatywne wyniki.

Więcej informacji znajdziesz w naszym wpisie na temat strategii punktowej dla obu drużyn.

Statystyki bramek na minutę w Lidze Mistrzów

Liga Mistrzów

Podobnie jak w La Liga Santander, również w Lidze Mistrzów możemy zaobserwować, że bramki między 75. a 90. minutą (+ doliczony czas gry) często decydują o losach spotkania. Zobaczmy na przykładzie tego, co wydarzyło się w pierwszym dniu meczowym Ligi Mistrzów 2019/20:

 • W tym okresie strzelono 10 bramek
 • Końcowy wynik uległ zmianie w 8 z 16 rozegranych meczów.
 • Te bramki dały aż 19 punktów

Choć w tym przypadku niektóre z bramek tylko pomogły potwierdzić wynik, to można też powiedzieć, że okazały się decydujące.

W których minutach pada najwięcej bramek?

boisko i trofeum

Odcinek meczu, w którym pada najwięcej bramek, to okres od 75. do 90. minuty (wliczając w to czas doliczony do czasu kontuzji), czyli ostatnie 15-20 minut każdego meczu, w których pada najwięcej bramek. Bardzo ważnym faktem, o którym należy pamiętać przy obstawianiu zakładów sportowych na piłkę nożną jest to, w których minutach strzelanych jest więcej bramek, czyli kiedy częściej padają bramki, które mogą zmienić wynik meczu, ponieważ znajomość tej informacji może nam pomóc przy typowaniu.

W tym przypadku mówimy ogólnie o każdym meczu piłkarskim, chociaż później, bardziej szczegółowo, istnieją rodzaje meczów i konkursów, które zwiększają lub zmniejszają tę tendencję.

Statystyki bramek na minutę w lidze hiszpańskiej

Aby pokazać znaczenie tych minut w końcowym wyniku meczu La Liga Santander, sprawdźmy, ile bramek padło między 75. a 90. minutą (+dyskonto), biorąc za przykład pierwszy dzień meczowy La Liga tego sezonu 2019/20:

 • W tym okresie strzelono 10 bramek
 • Końcowy wynik uległ zmianie w 8 z 10 rozegranych meczów.

Cele te zapewniały do 20 punktów

Ten pierwszy dzień meczowy jest przykładem na to, że bramki strzelone po 75 minucie są bardzo ważnym czynnikiem, który należy brać pod uwagę, ponieważ często są one decydujące w każdym dniu meczowym.

Które drużyny strzelają najwięcej bramek po 75 minutach?

Ogólnie rzecz biorąc, to wielkie drużyny strzelają więcej bramek po 75 minutach, ponieważ w tych ostatnich minutach zazwyczaj mają przewagę, drużyna przeciwna jest wyczerpana obroną przez cały mecz, a kiedy przegrywa, musi próbować zbliżyć się do tablicy wyników, co często kończy się tym, że staje się bardziej podatna na ataki w obronie i zdobywa więcej bramek.

Dlatego też możemy wymienić kilka drużyn w głównych rozgrywkach ligowych, które mają tendencję do wykorzystywania tych okoliczności:

 • La Liga Santander: FC Barcelona i Real Madryt.
 • Premier League: Manchester City i Liverpool.
 • Serie A: Juventus i Inter Mediolan.
 • Bundesliga: Bayern Monachium i Dortmund.

To, że te drużyny strzelą gola w ostatnich minutach większości spotkań jest stosunkowo prawdopodobne, zwłaszcza gdy grają u siebie, bo tam właśnie są szczególnie dominujące.

Subhan Read

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts